Czym się różni notebook od ultrabooka? Poznaj szczegóły!

Decydując się na nowy komputer większość z nas zastanawia się nad wyborem odpowiedniego dla siebie rozwiązania. Wśród wielu ofert w sklepach mamy możliwość zakupu komputera stacjonarnego lub przenośnego w postaci notebooka, ultrabooka, a czasem i netbooka. Każde z tych urządzeń różni się swoją specyfikacją, przez co mogą namieszać w podjęciu właściwej decyzji zakupowej. Tym razem przedstawimy czym się różni notebook od ultrabooka i omówimy oba przykłady.

Warto posiadać wiedzę na temat urządzeń przed ich zakupem

Pierwszą istotną kwestią, którą warto przedstawić jest definicja notebooka. Notebook nazywany jest również laptopem. W pierwotnej wersji miał on mieć mniejszy kształt w stosunku do klasycznych laptopów. Niemniej jednak wraz z upływem czasu i zmianami w technologii uznano oba pojęcia za tożsame. Opisywane komputery mają służyć użytkownikom do pracy dogodnej pozycji. Zazwyczaj przyjmują po złożeniu rozmiar formatu kartki A4. Można spotkać notebooki posiadające stacje dysków CD/DVD. Ich waga jest często zależna od gabarytów urządzenia. W takim razie czym się różni notebook od ultrabooka?

czym się różni notebook od ultrabooka

Czym się różni notebook od ultrabooka? – najważniejsze różnice

Ultrabooki to z kolei urządzenia niezwykle lekkie, które charakteryzują się wydajniejszą pracą w stosunku do opisywanych poprzedników. Wydajność doskonale się sprawdzi w przypadku biznesowych obowiązków oraz codziennej pracy w domu. Ponadto, nie posiadają zazwyczaj stacji dysków ze względu na cienki rozmiar i lekkość urządzenia. Niewątpliwą zaletą jest także długość pracy na jednym cyklu ładowania w porównaniu z laptopami. Sprzęt ten charakteryzuje się również wyższą ceną. Teraz, gdy już wiesz czym się różni notebook od ultrabooka, mamy nadzieje, że podejmiesz odpowiednią decyzję podczas zakupu. W końcu podstawą udanych transakcji jest sprecyzowanie własnych oczekiwań.