Czytniki kart

czytnik kart dla firm

Obecnie wiele firm posiada swoje oddziały w różnego rodzaju biurowcach, w których każdego dnia przebywa wiele osób. Może to powodować w pewnych sytuacjach zagrożenie bezpieczeństwa, gdyż nie mamy pewności, iż osoby wchodzące do budynku mają dobre intencje. Rozwiązaniem w takiej sytuacji jest zamontowanie urządzenia kontrolującego dostęp dla osób zewnętrznych, jak i pracowników. Wiele z tych urządzeń będzie wyposażonych w czytniki kart, które tym bardziej zwiększają bezpieczeństwo.

Na czym one polegają?

Pewnie nie raz spotkaliśmy się z sytuacją, w której nie mogliśmy dostać się do danego pomieszczenia, gdyż było ono zamknięte, a dostęp do niego miały jedynie osoby z odpowiednimi identyfikatorami. Czytniki kart za pomocą zamontowanej w nich elektroniki, są w stanie zweryfikować, czy identyfikator, który przykładamy, jest oryginalny oraz czy upoważnia nas do wejścia do danego pomieszczenia lub danej przestrzeni. Część z tych czytników może mieć dodatkowo zainstalowany czytnik biometryczny, co pozwala na znaczne zwiększenie bezpieczeństwa, gdyż do otwarcia takich drzwi potrzebne może być zeskanowanie linii papilarnych lub siatkówki oka.

czytniki kart

Czytniki kart — gdzie szukać?

Jeśli i ty planujesz zwiększyć poziom bezpieczeństwa w firmie, czytniki kart to właściwy wybór. Warto w takiej sytuacji skorzystać z usług firmy, która jest jednym z liderów tej branży. Unicard to firma specjalizująca się w tworzeniu technologii dotyczącej kontroli dostępu, rejestracji czasu pracy czy innych tego typu systemów.