Jak sprawdzić hasło wifi na telefonie?

jak sprawdzić hasło wifi na telefonie

W aktualnych czasach musimy pamiętać wiele haseł czy to do poczty, kont społecznościowych, telefonu, karty kredytowej i wiele więcej. Nic dziwnego, że może nas to przytłaczać. Warto korzystać z rozwiązań, które odejmą nam tych zmartwień. Jak sprawdzić hasło WiFi na telefonie bez konieczności zaglądania na nasz router? Zapraszamy do dalszego czytania naszego artykułu.

Instrukcja jak sprawdzić hasło WiFi na telefonie

Pierwszy krok jaki musimy podjąć to wejście w ustawienia naszego telefonu. Następnie powinniśmy wybrać WiFi i znaleźć sieć z którą aktualnie jesteśmy połączeni. Po kliknięciu na sieć powinien pojawić się na naszym ekranie kod QR. Do jego odczytania będzie nam potrzebna aplikacja, którą za darmo możemy pobrać ze sklepu Play lub AppleStore. W zależności od posiadanego systemu operacyjnego w naszym smartfonie. To wszystko. Jak widzimy sprawdzenie hasła WiFi na telefonie wcale nie jest takie trudne.

jak sprawdzić hasło wifi na telefonie

Jak szybko udostępnić hasło WiFi znajomemu?

Wystarczy, że udostępnimy mu nasz kod QR, który zdobyliśmy ze wcześniejszej instrukcji. Wystarczy, że nasz znajomy będzie miał aplikację do odczytywania kodów QR. Po zeskanowaniu kodu telefon automatycznie połączy się z daną siecią WiFi. Mamy nadzieje, że po przeczytaniu naszego artykułu, chociaż w małym stopniu ułatwiliśmy Ci ten żmudny proces spisywania hasło z routera w celu udostępnienia WiFi.