Jak udostępnić Internet z telefonu na laptopa? – sposób na hotspot

Funkcja mobilnego Internetu cieszy się uznaniem jeszcze od czasów, gdy nie mieliśmy do czynienia ze smartfonami. Dzięki niej możemy korzystać z portali społecznościowych, być na bieżąco z wiadomościami ze świata. To doskonały sposób na umilenie czasu. Jednak nie każdy zdaje sobie sprawę, że pakiet w telefonie można przeznaczyć np. do pracy na znacznie większym urządzeniu. Jak udostępnić Internet z telefonu na laptopa? Oto poradnik, który może się przydać niejednokrotnie w codziennym użytkowaniu.

Sposób dla osób korzystających z laptopa poza swoim domem

Przede wszystkim funkcja dzielenia się Internetem to doskonała możliwość. Szczególnie w przypadku, gdy sieć Wi-Fi uległa uszkodzeniu lub będąc poza domem potrzebujemy skorzystać z dobrodziejstw komputera. W takich sytuacjach współczesne smartfony mogą pełnić funkcję transmitera sieciowego. Jeśli zastanawiasz się jak udostępnić Internet z telefonu na laptopa, to wystarczy, że zastosujesz się do przedstawionych poniżej kroków. Dzięki wspomnianym krokom bez najmniejszego problemu połączysz swój telefon z laptopem za pośrednictwem sieci. W ten sposób będziesz mógł pracować z laptopa nawet w miejscach bez dostępu do publicznej sieci.

Jak udostępnić Internet z telefonu na laptopa

Jak udostępnić Internet z telefonu na laptopa – poradnik krok po kroku

Po pierwsze włącz transfer danych w ustawieniach telefonu, a następnie wybierz opcję Wi-Fi lub Bluetooth. Następnie wskaż funkcję Internetu lub sieci. Kolejnym krokiem jest udostępnienie Internetu poprzez funkcję Hotspot oraz wybór urządzenia, z którego pobierany będzie Internet. Po naciśnięciu wpisz nazwę Hotspota oraz odpowiednie hasło przypisane do niego. W ostatnim kroku zaloguj się poprzez laptopa do utworzonej przed chwilą sieci. W ten szybki i niezwykle prosty sposób możesz korzystać w dowolnym miejscu z możliwości Twojego pakietu transmisji danych w telefonie. Teraz, gdy już wiesz jak udostępnić Internet z telefonu na laptopa, pozostaje tylko sprawdzić to w praktyce.