Jak włączyć kamerkę w laptopie?

jak uruchomić kamerkę w laptopie

Jednym z podstawowych akcesoriów, jakie możemy znaleźć w urządzeniach typu laptop lub notebook jest kamerka wideo. Umożliwia nam ona między innymi robienie zdjęć, prowadzenie rozmów wideo poprzez wiele platform i aplikacji jak Google Meet czy też Skype, a także prowadzenie nauki zdalnej, która w czasach pandemii była obowiązkowa. Z założenia, kamera powinna włączyć się automatycznie, lecz niestety zdarzyć się może sytuacja, w której taka sytuacja nie ma miejsca. Co wtedy zrobić i jak włączyć kamerkę w laptopie?

Powody niewłączenia kamery i jak sobie z tym poradzić?

Tak jak to było wspomniane wcześniej, kamera powinna włączyć się automatycznie, w momencie przechodzenia do rozmowy. Jeśli tak się nie dzieje, przeważnie ma to związek z ustawieniami systemowymi, bądź problemami ze sterownikami, które mogą być nieaktualne, co będzie wymagało ich ponownej instalacji lub aktualizacji. Jeśli nie wiemy, jak włączyć kamerkę w laptopie, jednym ze sposobów jest manualne znalezienie jej za pomocą wyszukiwarki systemowej i uruchomienie jej w ten sposób. Możemy także wyszukać jej w menu start, lub użyć odpowiednio przycisku funkcyjnego poprzez wciśnięcie klawisza Fn oraz odpowiedniego klawisza z ikoną kamery.

Jak włączyć kamerkę w laptopie

Jak włączyć kamerkę w laptopie — gdzie szukać więcej informacji?

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej sposobów na temat tego, jak włączyć kamerkę w laptopie, lub posiadasz komputer z systemem iOS, wejdź na stronę Komputery Markowe. Znajdziesz tam szczegółowe instrukcje krok po kroku dotyczące tej funkcjonalności.