Jak zabezpieczyć wyświetlacz smartfona

wyświetlacz

Telefon komórkowy, lub smartfon, w tej chwili to nie tylko jedno z urządzeń potrzebnych nam do komunikacji, ale również coraz ciekawszy gadżet. Podczas użytkowania tak jak każde urządzenie, niszczy się i eksploatuje. Przy dzisiejszym użytkowaniu, gdzie tak naprawdę telefon towarzyszy nam każdego dnia, a czasem nawet w każdej chwili, tym bardziej narażony jest na uszkodzenia. Czasem poprzez zwykły wypadek, czasem dotknięty zębem czasu może ulec zniszczeniu.

Etui- jako ochrona obudowy i ekranu

Nowe telefony mają piękne wyświetlacze, lecz aby zabezpieczyć je przed zniszczeniami można podjąć kilka działań. Po pierwsze jeśli nie chcemy, lub nie możemy wydać dużo na ochronę wyświetlacza, pierwszorzędną ochroną wyświetlacza jest etui lub pokrowiec na telefon. Możemy zainwestować w takie, które chroni i ekran i obudowę, skórzane, lub plastikowe, z włókien węglowych, lub sylikonów.

zabezpieczenie wyświetlacza

Obecnie na rynku jest wiele ozdobnych etui do telefonów i futerałów, a koszt to przedział od kilku, do kilkudziesięciu złotych. Jest to pierwsza ochrona przed zniszczeniem, ale to tylko jedna z propozycji i jeden z elementów ochrony wyświetlacza i obudowy.

Jak zapobiec uszkodzeniom wyświetlacza

Jeśli chcemy ochronić sam wyświetlacz, bo na przykład często zdarza nam się upuścić telefon, czego skutkiem jest rozbita szybka, warto zastosować folię lub szkło hartowane przyklejane bezpośrednio na ekran telefonu. Takie akcesoria są dostępne do każdego modelu telefonu i pasują do każdego wyświetlacza. Przeznaczeniem tych akcesoriów jest ochrona wyświetlacza i tworzenie dodatkowej warstwy, co bezpośrednio zabezpiecza przed rozbiciem szybki.

Taka folia jest co prawda trochę mniej trwała niż szkło hartowane, ale równie dobrze zabezpiecza przez brudem, pyłkami, a także zarysowaniami. Porównując te dwa dodatki, trudno jednoznacznie stwierdzić, które jest lepsze. To również zależy od modelu smartfona.

Każdy rodzaj folii, lub też szkła ma jedno zasadnicze zadanie, ale różnią się między sobą sposobem pokrycia danej powierzchni ekranu smartfona. Należy wówczas zwrócić jedynie uwagę, czy folia lub szkło hartowane pokrywa całą powierzchnię płaską, czy pokrywa również zaokrąglony ekran, które są w telefonach stosowane coraz częściej.

Co jeszcze można zrobić dla wyświetlacza?

Dodatkowym działaniem sprzyjającym długiej żywotności ekranu telefonu jest unikanie ekstremalnych temperatur. Albo wysokich gorączek, albo skrajnych mrozów. Jeśli wystawimy ekran telefonu na bezpośrednie światło słońca, może to wpłynąć bezpośrednio na działanie wyświetlacza, na niektórych telefonach pojawiają się żółte pasy lub plamy. Podobnie jeśli chodzi o temperatury minusowe.

Tutaj działa to w prosty sposób, telefon zmarznięty staje się sztywny i staje się tym bardziej narażony na potłuczenie. Pamiętajmy, że codzienne użytkowanie ma znaczenie dla wyświetlacza i obudowy. Warto czasem mieć względy dla swojego urządzenia i również zadbać o nie jako o przedmioty codziennego użytku. Naklejanie folii, dbanie o otoczenie, czy szkło hartowane znacznie przedłuży żywotność sprzętu.