Jak znaleźć iPhone? Praktyczny poradnik dla właścicieli telefonów Apple

Choć kradzieże telefonów z logiem nadgryzionego jabłka zdarzają się raczej sporadycznie ze względu na solidne zabezpieczenia, to warto wiedzieć co w takich sytuacjach robić. Tym bardziej, że Apple oferuje nie tylko pomoc osobom, których dotknęła kradzież urządzenia. W poniższym artykule przyjrzymy się, jakie funkcjonalności posiadają telefony firmy z Cupertino, które pomagają w tym jak znaleźć iPhone.

Wiedza, która przyczyni się do szybkiego namierzenia produktu w przypadku zaginięcia

Wiele osób boryka się z tym jak znaleźć iPhone. Pierwszym krokiem jest skorzystanie ze strony internetowej aplikacji iCloud lub wykorzystanie funkcji lokalizator na innym urządzeniu od Apple. Następnie po zalogowaniu należy wybrać opcję „znajdź iPhone”. Po wybraniu smartfona w opcjach rozpocznie się poszukiwanie. Jeśli nasz telefon zaginął w stosunkowo bliskiej od nas odległości, to możemy skorzystać z funkcji odtwarzania dźwięku. W przeciwnym wypadku należy podążać za lokalizacją wskazaną na mapie.

jak znaleźć iphone

Jak znaleźć iPhone poprzez aplikację lokalizator i iCloud?

W przypadku kradzieży lub obawy przed przechwyceniem zaleca się oznaczenie telefonu jako utracony. Dzięki temu nasze urządzenie zostanie zablokowane w sposób zdalny. Z poziomu aplikacji można zablokować wszelkie możliwości dokonywania transakcji. Co jest niezwykle istotne w przypadku płatności za pośrednictwem smartfonu. Kolejną przydatną możliwością, która wpływa na to jak znaleźć iPhone jest umieszczenie specjalnej wiadomości z kontaktem do właściciela na ekranie telefonu. W przypadku kradzieży lub zagubienia należy zgłosić sprawę na policję oraz operatora komórkowego. W ten sposób numer zostanie zablokowany, a także zyskasz możliwość odnalezienia urządzenia poprzez organy ścigania. Dysponując taką wiedzą możesz przyczynić się do szybkiego namierzenia przedmiotu. Warto o tym wiedzieć, aby w razie zaginięcia odpowiednio reagować.