Jakie oprogramowanie antywirusowe wybrać dla firmy?

program antywirusowy

Jak wiemy podstawą bezpieczeństwa komputera prywatnego, czy tez firmowego jest program antywirusowy. Wszystkie dane i pliki są bardzo ważne, ale to komputery firmowy powinny być szczególnie objęte bezpieczeństwem, gdyż utrata danych komputerowych lub dostęp do nich niepowołanych osób może nieść ze sobą szereg niechcianych i poważnych konsekwencji. Nie od dziś wiadomo, że na komputerach firmowych często przechowywane są specyficzne, niekiedy tajne pliki i informacje.

antywirus

Czym się kierować wybierając program antywirusowy?

Wielu przedsiębiorców zastanawia się jaki program antywirusowy wybrać, aby dobrze zabezpieczyć dane na swoich firmowych komputerach, ale nie wpadły one w niepowołane ręce, a informacje na nich zawarte zostały poufne.

Szczególnie popularne są darmowe programy, ponieważ przedsiębiorcy sugerują się często ceną danego oprogramowania. Te darmowe antywirusy, takie jak Avast są najchętniej wybierane. Nie zawsze jednak tego typu oszczędność się opłaca, ponieważ to nie cena jest gwarancją bezpieczeństwa danych. Przy wyborze oprogramowania lepiej skupić się na składowych oprogramowania antywirusowego, które zapewni firmie bezpieczeństwo niż na cenie.

Warto pomyśleć o poczcie, ochronie przeglądarek internetowych, skanowaniu plików, ale również o ochronie serwera. Ponad to, co bardzo ważne, należy również zadbać o ochronę bankowości i płatności online, ponieważ każdego dnia przedsiębiorca płaci, lub klienci płacą przedsiębiorcy. Wiele transakcji internetowych bywa zagrożonych bez odpowiedniego zabezpieczenia.

 

Na czym nam zależy przy wyborze antywirusa

Przy wyborze programu antywirusowego powinniśmy skupić się na zakupie rozwiązania, które będzie skuteczne, ale warto wziąć pod uwagę, że sam antywirus nie wystarczy. Trzeba rozważać wiele możliwości ataku w sieci, a także kanałów, przez które może dojść do przejęcia kontroli nad plikami i systemem.

Przedsiębiorcom coraz bardziej zależy na szybkim rozwiązaniu, a więc na przykład skanowaniu poczty w czasie rzeczywistym, programom zapewniającym anonimowość i bezpieczeństwo podczas wszelkich działań w sieci. Niemalże każdy przedsiębiorca chce jak najlepiej chronić swój komputer i dane na nim zawarte. Ważne są również antywirusy na androidy, ponieważ prócz komputerów i laptopów, warto chronić również telefony z powyższym oprogramowaniem.

 

Co powinien zapewnić program antywirusowy

Program antywirusowy oprócz zabezpieczenia w czasie rzeczywistym powinien zapewnić ochronę warstwową, ponieważ często wydaje nam się, że bieżące skanowanie plików wystarczy warto zwrócić uwagę na ten aspekt, ponieważ wirusowe programy cały czas się rozwijają.

Ponad to ważna jest również polityka prywatności, a więc warto sprawdzić, czy dostawca programu antywirusowego będzie chronił nasze dane w sposób bezpieczny i etyczny. Następnie ważna jest również szybkość działania, a więc tak zwana detekcja wykrywania wirusów. Dobrze byłoby wybierać program antywirusowy o najwyższym poziomie detekcji. Większość programów oferuje poziom wykrywania wirusów na poziomie 100%.