Oryginalne kable do iPhone czy zamienniki?

oryginalne kable do iphone

Jesteś posiadaczem iPhona, a Twój kabel Lightning jest uszkodzony? Zastanawiasz się czy kupić oryginalny kabel czy zamiennik? W tym artykule postaramy się omówić ten wybór i problem dotyczący akcesoriów oferowanych przez Apple. Bez wątpienia Apple jest liderem na rynku, oferowany przez nich sprzęt jest najwyższej jakości, co potwierdzają rzesze fanów tej marki. Niemniej jednak akcesoria takie jak np. kable szybko ulegają zużyciu i nie nadają się do dalszego użytku.

Oryginalne kable do iPhone to konieczność?

Niestety jeśli decydujemy się na tanie zamienniki kabli do iPhona możemy spotkać się z rozczarowaniem w postaci nieobsługiwanym akcesorium przez telefon, a co gorsza smartfon może ulec uszkodzeniu. Dodatkowo warto dodać, że nowe systemy iOS zostały wyposażone w funkcje, które sprawdzają autentyczność podłączonych akcesoriów. Firmy, które oferują zamienniki oryginalnych kabli do iPhone zaczęły produkować przewody z kopią chipu potwierdzającego autentyczność, co sprawiło, że zamienne kable są obecnie nieco droższe niż wcześniej.

oryginalne kable do iphone

Na co się zdecydować aby zachować kompromis pomiędzy zamiennikiem, a oryginalnym kablem do iPhone.

Na rynku spotykamy się, również z wieloma sprawdzonymi rozwiązaniami zamiennymi, które będą kompatybilne z naszym iPhonem a w dodatku bardzo wytrzymałe. Rekomendujemy wybieranie produktów, które posiadają certyfikat MFI. Jest on gwarancją, że będzie działać dobrze, a w dodatku nie uszkodzi naszego sprzętu. Oryginalne kable do iPhona niestety może i działają bardzo dobrze ale tylko przez krótki czas.