Przywracanie systemu Windows 10 receptą na naprawę komputera

przywracanie systemu windows 10

Użytkownicy komputerów zapewne niejednokrotnie doświadczyli sytuacji, kiedy to ich urządzenie odmówiło posłuszeństwa. Czasami wystarczy jedynie przeczekać, aż wszystko wróci do normy, jednak nie zawsze tak jest. Zdarzają się sytuacje, gdy konieczne jest odwracanie systemu. Z racji tego, że najczęściej spotykanym obecnie systemem jest produkt firmy Microsoft, postaramy się przedstawić przywracanie systemu Windows 10.

Fabryczne ustawienia pomocne w odzyskaniu sprawności komputera

Właściwie zainstalowany system operacyjny umożliwia jego posiadaczom powrót do fabrycznych ustawień. Dzięki temu można przenieść się do stanu, w którym po raz pierwszy uruchomiono komputer. Istnieje możliwość zachowania dotychczas zgromadzonych plików lub też całkowitego ich usunięcia w zależności od wybranej opcji. Należy sobie zdawać sprawę z tego, że przywracanie systemu Windows 10 nie jest jednoznaczne z jego ponowną instalacją. Niekiedy rozwiązanie to jest jedyną skuteczną opcją na przywrócenie sprawności sprzętu.

przywracanie systemu windows 10

Przywracanie systemu Windows 10 – jakie kroki należy podjąć?

Niemniej jednak, kiedy należy sięgnąć po przywracanie systemu Windows 10? Pierwszym krokiem powinna być diagnostyka urządzenia. W momencie, gdy wszystko jest sprawne, a system wciąż odmawia posłuszeństwa, w takim przypadku należy sięgnąć po odzyskiwanie systemu. Opcja ta jest wręcz niezbędna także w przypadku, gdy decydujemy się na sprzedaż urządzenia. W takiej sytuacji pozbycie się wszelkich wrażliwych danych ze względów bezpieczeństwa powinno być oczywiste. Te same kroki zaleca się podejmować również w przypadku, gdy nasze urządzenie trapi złośliwe oprogramowanie. Wtedy przed dokonaniem omawianej czynności warto zgrać wszelkie przydatne pliki na dysk zewnętrzny, aby nie dopuścić do ich usunięcia. Jak widać, odzyskiwanie systemu Windows 10 można wykonywać z wielu powodów. Posiadanie takiej wiedzy może okazać się dla wielu użytkownikiem ratunkiem na zepsute urządzenie. Więcej przydatnych informacji na ten temat można zaczerpnąć ze strony internetowej serwisu Komputery Markowe. Zachęcamy do zgłębienia wiedzy na temat systemu Windows 10.