Samochodowa ładowarka indukcyjna – Dlaczego warto ją posiadać?

samochodowa ładowarka indukcyjna

Jeśli dosyć często na co dzień podróżujesz samochodem to z pewnością przyda Ci się taki gadżet jak samochodowa ładowarka indukcyjna. Szczególnie, gdy pokonujemy długie trasy. Jest to urządzenie, które bez konieczności podłączania kablem bezpośrednio Twojego smartfonu podładuje go w mgnieniu oka. Zachęcamy do dalszego przeczytania artykułu, aby dowiedzieć się więcej.

Jakie wyróżniamy rodzaje ładowarek indukcyjnych?

Na rynku znajdziecie Państwo bardzo duży wybór samochodowych ładowarek indukcyjnych. Zatem na jaki się zdecydować? Producenci cały czas nas zaskakują coraz to nowszymi rozwiązaniami, które są jeszcze bardziej wygodniejsze ze względu na konstrukcje oraz sposób działania ładowarki. A więc wyróżniamy kilka rodzajów m.in.:
-zintegrowane – dołączone w fabrycznej wersji samochodów. Zazwyczaj nowsze modele posiadają takie ładowarki, które znajdują się w obrębie kokpitu.
– pionowe – zostały wyposażone w specjalny uchwyt za pomocą, którego można przytwierdzić ładowarkę do np. kratki nawiewu w samochodzie.
-poziome – Aby podładować smartfon musimy go ułożyć w pozycji poziomej. Jest to niestety mało praktyczne.

samochodowa ładowarka indukcyjna

Jak wybrać odpowiednią dla nas ładowarkę?

Przede wszystkim zanim przejdziemy do szukania samochodowej ładowarki indukcyjne dla nas powinniśmy się upewnić, czy nasz telefon obsługuję technologię indukcyjnego ładowania. Jeśli tak, podczas wyboru ładowarki powinniśmy zwrócić uwagę na takie parametry jak: konstrukcja i kształt urządzenia, natężenie prądu wyjściowego, rozmiar ładowarki, szybkość ładowania oraz materiał wykonania ładowarki.