Tych faktów o iPhone X z pewnością nie znałeś

Czego nie wiesz o iPhone X?

Wprowadzony do sprzedaży w 2017 roku iPhone X to urządzenie, które do dziś jest używane przez miliony ludzi na całym świecie ze względu na wysokie parametry i dostarczanie wszelkich potrzebnych użytkownikom funkcji. Pomimo swojej popularności, wciąż wiele osób nie wie o nim wszystkiego. W tym artykule przedstawimy krótką charakterystykę iPhone X oraz kilka ciekawych faktów na jego temat.

Krótka charakterystyka urządzenia

Model X telefonu Apple wprowadził wiele innowacyjnych funkcji. Wyróżnia się on przede wszystkim dużym, 5,8-calowym ekranem OLED, który zajmuje całą przednią część urządzenia, dzięki czemu nie ma w nim przycisku home. Zamiast tego, użytkownicy korzystają z gestów, aby przechodzić między aplikacjami i funkcjami.

iPhone X wyposażony jest także w zaawansowany system rozpoznawania twarzy Face ID, który umożliwia odblokowywanie telefonu jednym spojrzeniem. Telefon posiada również podwójny aparat fotograficzny z funkcją zoomu optycznego, tryb portretowy oraz możliwość nagrywania wideo w jakości 4K.

iPhone X

Ciekawostki na temat iPhone X

Ciekawostką odnośnie tego modelu jest fakt, że jego wyświetlacz nie jest produkowany przez Apple, a przez firmę Samsung. Choć Apple i Samsung to główni konkurenci na rynku smartfonów, to jednocześnie są również strategicznymi partnerami biznesowymi. Samsung, jako lider w produkcji wyświetlaczy OLED, został wybrany przez Apple jako główny dostawca ekranów do iPhone X. To z kolei przyczyniło się do znacznego wzrostu zysków Samsunga, co w sumie może wydawać się dość ironiczne.

Skoro o wyświetlaczach mowa to druga ciekawostka również po części jest z nimi związana. Rzeczą wiadomą jest, że Face ID to świetny system, który zapobiega odblokowaniu smartfona przez niepożądaną osobę. Ten system rozpoznawania twarzy w modelu X, jest tak precyzyjny, że jest w stanie odróżnić właściciela od jego bliźniaka jednojajowego.