Apple Watch Series 7 – Czego możemy się spodziewać?

apple watch series 7 - zegarek obok gazet

Każda premiera nowego sprzętu Apple odbywa się zazwyczaj co roku we wrześniu. Do nowej premiery zostało dużo czasu, niemniej jednak wielu miłośników jabłka chciałoby się dowiedzieć jakie nowe funkcjonalności będzie posiadał Apple Watch Series 7. Z bardzo zauważalnych zmian może ulec sam design zegarka, który nie zmienił się od początku jego premiery. W Internecie znajdziemy wiele, projektów ukazujących zegarek w nowej odsłonie wzorującym się na stylistyce iPhona 12 ze ściętymi krawędziami. Niemniej jednak nie mamy pewności, że zmiana będzie aż tak duża.

Udoskonalenia smartwatcha od Apple

W Apple Watch Series 7 rozważa się nad umieszczeniem Touch ID czyli czytnika linii papilarnych. Czytnik miałby zostać umieszczony w Digital Crown lub pod ekranem zegarka. Apple bada i testuje tą funkcję od kilku lat, niemniej jednak nie jesteśmy pewni czy ujrzymy ją w tej serii zegarka. Czas pracy na jednym ładowaniu baterii, również ma ulec zmianie. Apple bada możliwość umieszczenia malutkich baterii w pasku zegarka, aby pojemność była większa. Czy takie rozwiązanie będzie w nowej odsłonie smartwatcha? Tego niestety nie jesteśmy pewni.

apple watch series 7 na ręku
Jakich funkcji niestety zabraknie w Apple Watch Series 7?

Według licznych i sprawdzonych przecieków w Apple Watch Series 7 nie ujrzymy takich funkcji jak system pomiaru ciśnienia krwi oraz moduł pomiaru poziomu cukru we krwi. Zastanawiano się, również na dodaniu monitorowania zdrowia psychicznego niemniej jednak nie zostanie to jeszcze dodane. Apple zrezygnowało z tych funkcji z takiego względu, że wszystkie są jeszcze w fazie testowej. Zapewne te funkcjonalności pojawią się w późniejszych latach, jak będą w pełni na to gotowe.