Ćwiczenia oddechowe i monitorowanie stresu z zegarkiem Garmin

Ćwiczenia oddechowe w zegarku garmin

Ciągły pośpiech i różne sytuacje, które przytrafiają nam się w ciągu dnia sprawiają, że jesteśmy narażeni na stres w większym lub mniejszym stopniu. Nie każdy stres działa szkodliwie dla naszego organizmu. Są też jego pozytywne aspekty w postaci lepszej motywacji do działania niemniej jednak jeśli odczuwamy napięcie i stres przez dłuższy okres czasu może być destruktywny dla naszego zdrowia psychicznego. Ćwiczenia oddechowe to świetny sposób na redukcję i pozbycie się stresu. Jest to funkcja dostępna w zegarkach Garmin.

Ćwiczenia oddechowe z zegarkiem Garmin

Szybki rozwój technologii w dzisiejszym świecie sprawia, że urządzenia są wyposażone w coraz to więcej funkcji, które mogą nam pomóc w codziennym funkcjonowaniu. Przykładem mogą być smartwatche Garmin, które są wyposażone w funkcje monitorowania stresu oraz Breathwork(ćwiczenia oddechowe). Oznacza to, że możemy z ich asystą przeprowadzić ćwiczenia oddechowe w celu zredukowania codziennego stresu. Wystarczy, że aktywujemy funkcje w zegarku „Breathwork”, a zegarek poinstruuje nas w jaki sposób mamy oddychać, aby zminimalizować stres.

ćwiczenia oddechowe - breathwork

Warianty ćwiczeń oddechowych

W zegarku Garmin mamy dostępne 4 ćwiczenia oddechowe spośród, którym możemy wybrać dogodną dla nas. Pierwszą z nich jest relaks i skupienie krótkie. Jest to krótka 6 minutowa sesja. Następną z nich jest relaks i skupienie długie, które trwa 16 minut. Kolejną jest technika o nazwie „spokój”, która trwa 12 minut idealna przed snem. Ostatnią funkcją jest spójność, przydatna opcja jeśli potrzebujemy uspokojenia w ciągu dnia.