Jak zainstalować mody do Minecraft – odpowiadamy!

jak zainstalować mody do minecraft

Minecraft to gra której chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Gra wydana w pełnej wersji w 2012 roku dzięki Mojang zrobiła ogromną furorę na całym świecie. Głównie za sprawą swojej prostoty, łatwości grania, a zarazem ogromnych możliwości. Tytuł łączył w sobie nie tylko niesamowitą grę dla pojedynczego gracza, a rozgrywkę sieciową, która tworzona była przez ogromną społeczność. Nieograniczone możliwości pozwoliły tworzyć graczom różne serwery, tryby gry, budynki, mini gry, gry drużynowe, hunger games czy inne popularne tryby. Z czasem wiadomo, gra się rozwijała, jednak dla niektórych to było zbyt mało i zaczęli tworzyć modyfikacje. Wielu chciało spróbować, jednak niewielu wiedziało, jak takie mody instalować. Jak zainstalować mody do minecraft w 2021 roku i dlaczego warto? Postaramy się na to dzisiaj odpowiedzieć. 

jak zainstalować mody do minecraft

Jak zainstalować mody do minecraft? Zależy!

Wiele osób zadaje sobie pytanie, jak zainstalować mody do minecraft – dla niektórych może wydawać się to banalne, ale nie zawsze takowe jest. Wiele tutaj zależy od typu modyfikacji, bowiem niektóre wystarczy przerzucić do folderu mods w plikach gry, a niektóre wymagają od nas dodatkowych działać. Czasem natrafimy na instalkę w paczce modów, która zrobi wszystko za nas, jednak niekiedy musimy wrzucić modyfikację do określonych folderów. Wszystko gdzie co i jak jest zawsze rozpisane w pliku read me w paczce z plikami.

 

Dlaczego warto?

Sporo osób jest sceptycznych do tego typu działań, wolą grać w podstawową odsłonę bez dodatkowych usprawnień. Głównie odpycha ich to, że nie wiedzą jak zainstalować mody do minecraft i męczą się z tym godzinami. To nie takie trudne jak mogłoby się to wydawać!