Jaka matryca w laptopie najlepsza

Komputer to urządzenie, z którego obecnie korzystamy każdego dnia podczas codziennej pracy, nauki czy też jako forma spędzania wolnego czasu. Istotne zatem jest, aby dopasować go do swoich potrzeb, aby korzystanie z urządzenia było jak najbardziej komfortowe. Jednym z kluczowych aspektów jest matryca, gdyż to ona warunkuje to, jaki obraz będzie się nam wyświetlał. Zatem jaka matryca w laptopie najlepsza będzie dla nas?

Rodzaje matryc

Na ten moment możemy wyróżnić kilka rodzajów matryc, jakimi są TN, IPS oraz OLED, a każda z nich ma swoje wady oraz zalety, które warto znać, chcąc dowiedzieć się, jaka matryca w laptopie najlepsza. W przypadku matrycy TN zyskujemy szybki czas reakcji, natomiast tracimy na kątach widzenia, które są dość słabe. IPS to przeciwieństwo matrycy TN, co przekłada się na szerokie kąty widzenia, jednakże czas reakcji jest tutaj wydłużony. Ekrany OLED są technologicznie najlepsze i gwarantują bardzo dobre odwzorowanie barw. Są one jednak stosunkowo nowe na rynku, co też przekłada się na wysoki koszt zakupu.

jaka matryca w laptopie najlepsza

Jaka matryca w laptopie najlepsza — co wybrać?

To jaka matryca w laptopie najlepsza będzie w naszym przypadku, zależy od przeznaczenia komputera. Jeśli pracujemy w biurze, matryca nie jest aż tak istotna, natomiast jeśli jesteśmy graczami, ekran TN wydaje się optymalnym wyborem. Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie Komputery Markowe.