Jaka jest optymalna wielkość monitora?

optymalna wielkość monitora

Komputer to jeden z podstawowych urządzeń, jakie znajdują się w domu i pracy. To na nich wiele osób wykonuje swoją pracę czy też się uczy. Aby jednak praca ta była komfortowa oraz możliwa do wykonania, potrzebujemy do komputera odpowiednich dodatków. Oprócz klawiatury i myszki potrzebny będzie także monitor, na którym będziemy widzieli obraz z komputera. Istotne jest, aby dobrać jego odpowiedni rozmiar, który będzie właściwie dopasowany do naszych możliwości oraz potrzeb. Jaka zatem jest optymalna wielkość monitora?

Optymalna wielkość monitora — jakie wyróżniamy?

Dobranie właściwej wielkości monitora, zależy w głównej mierze od tego, w jakim celu będziemy go używać, a także ile miejsca możemy dla niego przeznaczyć. Według zasad ergonomii pracy odległość monitora od oczu powinna wynosić minimum 50 centymetrów, a nasz wzrok powinien być w stanie ogarniać ekran w całości i nie powinniśmy mieć potrzeby ruszania głową. Jeśli zatem nie mamy zbyt dużo miejsca, duża przekątna ekranu sprawi, iż nie będzie to optymalna wielkość monitora. Obecnie można znaleźć trzy główne wielkości, jakimi są 21, 24 i 27 cali. Do codziennej pracy wystarczą nam te o mniejszej powierzchni, natomiast jeśli zajmujemy się np. grafiką, możemy pomyśleć o większej przekątnej.

optymalna wielkość monitora do komputera

Gdzie kupić dobrej jakości monitor?

Jeśli planujemy zakup monitora do pracy czy też codziennych czynności warto rozejrzeć się za odpowiednim sklepem komputerowym. Strona Komputery Markowe oferuje poleasingowe monitory, a doświadczony personel doradzi, jaka będzie optymalna wielkość monitora dla ciebie.