Komputer All in one – co to jest?

komputer all in one co to jest - Komputer Apple

Technologia cały czas idzie do przodu i z każdym rokiem nas zaskakuje. Jednym z przykładów innowacyjnych projektów jest komputer All in one co to jest? wiele osób zada takie pytanie. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, zazwyczaj standardowy komputer składa się z monitora oraz oddzielnej skrzynki z podzespołami. W tym wypadku wszystkie podzespoły znajdują się w monitorze. Niektóre komputery All in one są wyposażone w dotykowy ekran, dzięki czemu nie potrzebujemy już również nawet myszki i klawiatury.

komputer all in one co to jest - mac
Czy komputer All In One to dobry wybór do domu?

Na pewno decydując się na zakup komputera all in one wyróżnimy się wśród posiadaczy zwykłych komputerów stacjonarnych. Dodatkowy fakt, że nie potrzebujemy jednostki stacjonarne pozwala na zaoszczędzenie miejsca. Niestety wadą takiego rozwiązania jest brak możliwości zwiększenia parametrów komputera. W przypadku zwykłego PC możemy zamienić monitor na większy czy zwiększyć pamięć RAM. Tutaj niestety takie zabiegi nie będą mieć miejsca. Jest to na pewno duży minus dla bardziej wymagających użytkowników.

Zastosowanie tego typu komputerów

Tak jak wspomnieliśmy wcześniej komputery All in one świetnie sprawdzą się w miejscach, gdzie jest mało przestrzeni. Z komputerami tego typu spotkamy się często w hotelach czy zakładach fryzjerskich. Dla osób, które nie mają zbyt wygórowanych potrzeb i użytkują komputer tylko do przeglądania Internetu będzie to dobry wybór.