Numer IMEI iPhone najważniejszym identyfikatorem smartfona

IMEI to numer identyfikacyjny przypisywany każdemu smartfonowi niezależnie od marki. To swego rodzaju „PESEL” urządzenia, który pozwala na jego identyfikację. Może on posłużyć do blokady urządzenia w przypadku kradzieży po zgłoszeniu sprawy na policję i zaniesieniu odpowiednich dokumentów do salonu telekomunikacyjnego. Między innymi dla takich celów warto wiedzieć jaki posiada się numer IMEI iPhone, jeśli jesteśmy w posiadaniu smartfona od Apple.

Kod, który stanowi zabezpieczenie dla sprzętu

W przypadku posiadania oryginalnego urządzania zlokalizowanie numeru IMEI iPhone nie powinno być najmniejszym problemem. O ile w niektórych telefonach wspomniany kod znajdziemy pod klapką baterii, w innych przypadkach wystarczy wejść w ustawienia. W przypadku smartfonów z nadgryzionym jabłkiem wystarczy zajrzeć na tył obudowy, gdzie bardzo często jest on nadrukowywany przez producentów. Ulokowany jest w dolnej części urządzenia, wraz z innymi danymi na temat produkcji sprzętu.

numer imei iphone

Numer IMEI iPhone powie Ci prawdę o telefonie

Numer IMEI iPhone można także wykorzystać do sprawdzenia urządzenia. Wystarczy tylko wejść w odpowiednią stronę internetową, na której można uzyskać niezbędne informacje na temat posiadanego przez nas modelu. W ten sposób można dokonać dokładnej analizy urządzenia za pomocą nadanego w procesie produkcji kodu. Adres strony jak i wiele innych przydatnych informacji na temat smartfonów można uzyskać za pomocą serwisu GSM Ursus. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z tym miejscem.