Wybieramy mysz komputerową dla gracza!

myszka komputerowa

Jeśli jesteś graczem i uwielbiasz spędzać wolny czas na grach komputerowych, to wiesz jak ważnym urządzeniem jest klawiatura i mysz dla gracza. Najlepiej byłoby, gdyby te urządzenia cechowały się ergonomią i idealnym dopasowaniem do dłoni, tak aby gracz miał pewny chwyt, doskonałą szybkość działania, wykonywał działania precyzyjnie i szybko, ponieważ to między innymi to decyduje o zwycięstwie w grze. To na pewno jeden z ważniejszych czynników umożliwiających osiągniecie powodzenia w grze. Przy wyborze odpowiedniej myszki dla graczy warto zwrócić uwagę na kilka aspektów.

Co wyróżnia myszkę gamingową od innych myszy

Przy wyborze myszy gamingowej warto zwrócić uwagę na sposób jej połączenia z komputerem, ponieważ dużo wygodniejsze i popularne są bezprzewodowe myszki i klawiatury. Ponad to myszy stworzone z myślą o graczach przekłada się na lepsze odwzorowanie ruchów, zatem z dużo lepszą dokładnością można podążać w grze lub ograć przeciwnika.

mysz dla gracza

Myszy do gier wyróżniają się dużą czułością na ruchy o czym decyduje sensor laserowy lub optyczny. Najczęściej na takich myszkach znajdują się dodatkowe przyciski, które można odpowiednio ustawić, by poprawić komfort i jakość rozgrywki. Jest to rzecz, która na pewno pomoże w zdobyciu zwycięstwa. Dodatkowo myszka dla miłośników gier jest wykonana z antypoślizgowych materiałów, co doskonale sprawdza się podczas emocjonujących rozgrywek, gdzie często pocą nam się dłonie, a nie możemy przerwać gry.

Dodatkowym atutem myszy gamingowych jest to, że nie są one najdroższe, mimo iż są bardzo solidne, to można obecnie na rynku znaleźć myszy do gier w rozsądnej cenie. Można zatem cieszyć się dobrą jakością gry myszką mimo ograniczonego budżetu. Ponad to myszy dla graczy są bardzo lekkie, ważą zaledwie od 80 do 150 gramów. To ważne, ponieważ przy grasz potrafimy spędzić niekiedy bardzo dużo czasu trzymając urządzenie w dłoni.

Najlepsza myszka gamingowa

Przy zakupie myszki dla gracza trzeba zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Przede wszystkim to wysoka rozdzielczość, co ma wpływ na precyzyjność myszki podczas grania. Po drugie- dobry sensor laserowy lub optyczny, ten drugi będzie trochę tańszy, po trzecie- dobre „ślizgacze” znajdujące na pod spodem myszki, są to małe punkty, które mają kontakt z podkładką.

Dużym atutem będą też dodatkowe przyciski, które można programować, by poprawić jakość rozgrywek, oraz kształt myszy, najlepsze będą myszki profilowane, gdyż są najbardziej dostosowane do kształtu dłoni. Pamiętajmy, żeby zwiększyć komfort grania, możemy dodatkowo wykorzystywać podkładkę pod mysz. Bardzo dobrze sprawdza się przy użytkowaniu myszy laserowej.

Podkładki te produkowane są również z różnego rodzaju materiałów. Są to gumy, pianki, tworzywa sztuczne, ale produkowane są również w różnych rozmiarach i można je indywidualnie dostosować do swoich potrzeb.