Czy warto kupić drukarkę do biura z wifi?

Biuro to miejsce pracy i najczęściej mieści prócz mebli i odpowiedniego podstawowego wyposażenia mnóstwo urządzeń wielofunkcyjnych potrzebnych do codziennego użytkowania. Takimi urządzeniami są niszczarki, komputery, laptopy, telefony, skanery i oczywiście drukarki lub urządzenia inne wielofunkcyjne.

Drukarka sprawdza się nie tylko w biurze, lecz w codziennym użytkowaniu, w szkole, na uczelni, lub gdy przenosimy pracę do domu. Przy dużej ilości drukowania prędzej czy później trzeba się zdecydować na zakup drukarki. Stoi przed nami wówczas dylemat, drukarka laserowa z Wi-Fi, czy atramentowa? W chwili obecnej sklepy oferują nam szereg urządzeń, które posiadają wiele funkcji, co jest bardzo wygodne i usprawnia pracę biura, a analiza plusów i minusów ułatwi nam podjęcie decyzji.

drukarka

Drukarka laserowa

Drukarka laserowa to jedno z powyższych urządzeń wyposażenia biura, które wypiera kserokopiarki lub zastępuje drukarki atramentowe. Bardzo często można je spotkać również w domach. Drukarka laserowa posiada wiele innowacyjnych funkcji, a szybkość jej pracy sprawia, że zyskuje na popularności, bo przecież każdy lubi mieć wszystko „na już”.

Dodatkowo jest ona bardzo ekonomiczna, a wydruk jest wysokiej jakości. Taka drukarka ze skanerem to niezbędnik. Dodatkowo jest ona przyjazna środowisku, a więc miłośnicy dbania o środowisko będą jej szczególnymi zwolennikami. Jej atutem jest również niski poziom hałasu podczas użytkowania.

Do drukarki laserowej bardzo często można podłączyć dysk przenośny, taki jak pendrive lub co często spotykane mają one podłączenie do Wi-fi, co dla większych firm jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ można uzyskać połączenie bezprzewodowe. W dużej mierze jest to plusem, ponieważ pozwala na korzystanie z funkcji wszystkim użytkownikom, czy pracownikom biura.

Wady i zalety drukarek laserowych

Najważniejszymi plusami zakupu drukarek laserowych z Wi-Fi jest przede wszystkim szybkość działania i duża wydajność. Szczególnie opłacalne jest kupowanie drukarek do biura, gdzie codziennie drukuje się bardzo dużo i wtedy to nabiera dużo większego sensu, ponieważ kupno nowoczesnej drukarki z podłączeniem do Wi-fi jest droższe.

Dostępność drukarek laserowych kolorowych na rynku jest bardzo duża, wielu producentów oferuje konkretne urządzenia dobrej jakości. Moduł Wi-Fi zapewnia przede wszystkim łączność bezprzewodową wszystkim użytkownikom biura. Należy również pamiętać, że wydruk z drukarki laserowej jest dużo lepszej jakości.

Dodatkowym plusem może być to, że za pomocą Wi-Fi można podłączyć również komputery, tablety, smartfony, ale i inne urządzenia, co umożliwia drukowanie prosto z telefonu. Jeśli chodzi o wady, to drukarki wyposażone w Wi-Fi nie mają ich zbyt wiele. Właściwie jedną podstawową wadą jest ich wyższa cena. Trzeba zatem przekalkulować, czy kupno drukarki laserowej z podłączeniem do Wi-fi nas nie przerośnie.