Aktualizacje systemu operacyjnego Windows – Dlaczego jest taka ważna?

aktualizacje systemu operacyjnego windows

Aby chronić nasz komputer przed wirusami powinniśmy zadbać o aktualizacje systemu operacyjnego Windows. Szczególnie jeśli na komputerze przechowujemy ważne dla nas dane. O aktualizacjach jesteśmy na bieżąco informowani za pośrednictwem systemu. W jaki sposób poprawnie przeprowadzać aktualizację, tego dowiecie się z naszego wpisu. Zapraszamy do sprawdzenia!

Krok po kroku – Jak powinna wyglądać poprawna aktualizacja systemu?

Po wejściu do panelu konfiguracyjnego w Windows 10 powinniśmy włączyć ustawienia i wybrać tam zakładkę aktualizacja oraz zabezpieczenia. Tam będzie informacja o naszym systemie i czy jest aktualny. Mamy możliwość kliknięcia w przycisk „sprawdź aktualizację” i uzyskać dostęp do nowych dostępnych poprawek dla naszego systemu. W zakładce „Windows Update” możemy sprawdzić, również całą historię aktualizacji jak i również zmienić godziny przeprowadzanych automatycznych aktualizacji.

aktualizacje systemu operacyjnego windows

Dodatkowe informacje

Aktualizacje systemu operacyjnego Windows można, również wyłączyć lecz nie jest to zalecane rozwiązanie. Możemy odłożyć jej przeprowadzenie na okres 35 dni. Wystarczy, że w ustawienia wejdziemy w zakładkę „Windows Update” a następnie opcje zaawansowane i przełączymy opcję ze „wstrzymaj aktualizację” na „wyłączone”. Wszystkie aktualizacje, które miały być wykonane zostaną przesunięte na później. Więcej informacji dowiesz się z wpisu blogowego na stronie sklepu KomputeryMarkowe.